Naujienos

 1. Naujiena: Steinberg Cubase 10

  Naujiena: Steinberg Cubase 10

  Metų pradžioje sulaukę 10-osios Ableton Live versijos, metų pabaigoje gauname ir Steinberg Cubase 10. Viena seniausių ir populiariausių DAW sulaukė ne tik facelift’o pagal naujausias tendencijas, bet ir rimtų patobulinimų “po kapotu”.

  Ko gero, pastebimiausias Cubase pokytis - Retina ir HiDPI monitoriams pritaikyta vartotojo sąsaja tapo paprastesnė, “plokštesnė”, ryškesnė ir lengviau skaitoma. Bet patobulinimų, skirtų ausims taip pat netrūksta - VariAudio 3 pitcho koregavimo įrankis, Audio Alignment funkcija garso takeliams sinchronizuoti automatiškai, MixConsole snapshot’ai, atnaujinta Groove Agent būgnų mašina, nauji efektai ir garsai bei begalė smulkių pataisymų sklandesniam darbui užtikrinti.

  Read more »
 2. Naujiena: Sequential Prophet XL hibridinis sintezatorius

  Naujiena: Sequential Prophet XL hibridinis sintezatorius

  Sintezės pranašas Dave Smith grįžta. Dave Smith Instruments, šiemet atgavę teises į savo pirmosios kompanijos pavadinimą Sequential, toliau vysto savo viso gyvenimo kūrinį – Prophet sintezatorių.
  Prophet XL – naujausias Sequential hibridinis sintezatorius apjungia 2 skirtingus garso pasaulius – semplavimą ir skaitmeninę sintezę. Sintezės variklis pasiūlys tai, dėl ko visi Prophet sintezatoriai yra garbinami – 2 aukštos raiškos skaitmeniniai osciliatoriai, bangos formos kontrolė, 4 LFO ir kiti garso formavimo elementai suteiks plačią erdvę skaitmeniniam garso dizainui. Tuo tarpu semplų variklis leis vienu metu groti dviem stereo sempluotais instrumentais bei juos modifikuoti, naudojant Loop Manipulation ir Sample Strech funkcijas. Prophet XL atkeliaus su 150 GB sempluotų instrumentų biblioteka, sukurta 8Dio (naudojantys Kontakt instrumentus jau bus apie juos girdėję), ir turės dar 50 GB laisvos atminties importuoti papildomiems instrumentams. Garsas iš abiejų garso variklių keli

  Read more »
 3. ŽIŪRĖK: Kaip technologijos keičia DJ pasaulį

  ŽIŪRĖK: Kaip technologijos keičia DJ pasaulį

  DJ kultūra ir muzikos technologijos visada žengė koja kojon – nuo pirmo crossfaderio ir direct-drive  patefono iki Recordbox ir Stems‘ų. Electronic Beats kalbina legendinius DJ ir muzikos technologijų kūrėjus apie inovacijų atnešamą naudą ir kuriamus iššūkius, balanso tarp žmogaus ir kompiuterio paieškas ir ateities perspektyvas DJ pasaulyje. 18 minučių savirefleksijos ir inspiracijos.

  Read more »
 4. Naujiena: Traktor Pro 3

  Naujiena: Traktor Pro 3

  Native Instruments šį rudenį apsukų nemažina. Rugsėjį paleidę visą krūvą naujienų, tame tarpe ir du naujus DJ kontrolerius, jie vėl grįžta nustebinti DJ‘ų. Šį kartą su Traktor softo atnaujinimu, tad jūsų dėmesiui – Traktor Pro 3.

  4 dekų kontrolė su atnaujinta vartotojo sąsaja – viskas pažįstama, bet dar aiškiau ir patogiau. Tačiau ne visos naujienos skirtos tik akims – patobulintas master limiteris, o time-stretch’as paremtas nauju, natūraliau skambančiu Elastique 3 algoritmu. Daugiau nei 40 efektų, priskiriamų kiekvienam dekui atskirai, papildyti 8 naujais kombinuotais mikserio post-fader efektais, valdomais vienu knobu – daryti įdomius perėjimus ir build-up‘us dar niekada nebuvo taip lengva. Kita didelė naujiena skirta DVS naudotojams ir scratcheriams – nuo šios Traktor Scratch bus įtrauktas į Traktor Pro 3 paketą bei leis naudoti bet kokią turimą garso kortą, net jei jos nėra Traktor Scratch sertifikuotos įrangos sąraše.

  Read more »
 5. Naujiena: Roland VT-4 balso efektų procesorius

  Naujiena: Roland VT-4 balso efektų procesorius

  Kai kalba pakrypsta apie elektroninės muzikos vokalistams skirtą specifinę hardware įrangą– pastarieji, deja, dėmesio pertekliumi skųstis negali. Tad japonų kompanija Roland bando šią spragą užpildyti - atnaujina nuo 2014 m. pažįstamą AIRA VT-3 balso efektų procesorių ir pristato gerokai patobulintą jo versiją - VT-4.
  VT-4 balso efektų procesorius gali lengvai paskaninti vokalą arba visiškai išnešti jį į kitą dimensiją – visa kontrolė suteikiama pačiam atlikėjui. Akivaizdu, jog įtaisas sukurtas galvojant apie gyvai pasirodančius vokalistus – valdymas itin paprastas, be jokių kojomis spaudomų pedalų ar ekranų su sudėtingais meniu, kurie reikalautų daug dėmesio ir neleistų koncentruotis į atlikimą. 4 balsą keičiantys efektai (Robot, Megaphone, Vocoder, Harmony), pitch-shift‘as, Auto-Pitch‘as (koreguoja balso aukštį automatiškai Auto-Tune stiliumi) yra lengvai reguliuojami 4 dedikuotais slaideriais bei keletu mygtukų ir knobų. Tai pat galima nustatyti Dry/Wet signalo balansą ir be

  Read more »
 6. Naujiena: Novation SL MK3 klaviatūra

  Naujiena: Novation SL MK3 klaviatūra

  Kaip atrodytų MIDI klaviatūra, prifarširuota steroidų? Kaip Novation SL MK3. Novation atnaujino savo SL klaviatūrų seriją ir pateikė rimtą staigmeną – SL MK3 taps puikiu kompanionu kūryboje ne tik naudojantiems kompiuterį, bet ir besistengiantiems nuo jo pabėgti.

  Šalia įprastų USB ir MIDI jungčių, Novation SL MK3 papildyta dviem rinkiniais CV išėjimų, kurie leis kontroliuoti modulinių sintezatorių sistemą, o vidinis aštuonių takelių sekvenceris bei arpedžiatorius tik dar labiau įtvirtina šios klaviatūros nepriklausomybę nuo kompiuterio. Šviečiantys padai, mygtukai, slaideriai ir knobai padės patogiai ir greitai kontroliuoti daugybę parametrų, o spalvoti LCD ekranai ir LED‘ai suteiks visą reikalingą informaciją – tai leis dar stipriau sutelkti dėmesį į garsą. Novation SL MK3 yra suderinama su visomis populiariausiomis DAW. Klaviatūrą galima rinktis iš dviejų dydžio variacijų – 49 arba 61 klavišo.

  Read more »
 7. Naujiena: Akai MPK Mini Play MIDI klaviatūra

  Naujiena: Akai MPK Mini Play MIDI klaviatūra

  Panašu, kad klaviatūrų gamintojai tarsi susitarę nusprendė užversti šį rudenį naujienomis. Native Instruments ir Novation jau atskleidė savo kortas, atėjo Akai eilė. Ką tik į rinką paleidę FL Studio skirtą kontrolerį FIRE, kompanija Akai imasi tobulinti vieną iš populiariausių savo pastarojo meto gaminių – MPK Mini MK2 klaviatūrą.

  Keliaujančių ar dažnai darbo vietą keičiančių muzikos prodiuserių pamėgta klaviatūra nuo šiol vadinsis MPK Mini Play ir galės būti maitinama 3 AA tipo baterijomis. Mini Play turės mažą OLED ekraną, įtaisytą garsiakalbį bei virš 128 garsų savo vidinėje atmintyje, tad bus ne tik patogus USB MIDI kontroleris, bet ir nešiojamas muzikos instrumentas, kurį visada galėsi turėti savo kuprinėje.

  Read more »
 8. Naujiena: Pioneer HDJ-X5BT ausinės

  Naujiena: Pioneer HDJ-X5BT ausinės

  DJ produkcijos etalonas, kompanija Pioneer DJ, išleidžia naujas belaides uždaro tipo ausines HDJ-X5BT, skirtas tiek DJ reikalams, tiek kasdieniam klausymui. Patogios nešioti, tvirtos konstrukcijos ir kompaktiškai sulankstomos ausinės turėtų pagelbėti visais gyvenimo atvejais - vienu 3-jų valandų įkrovimu ausinės galės veikti iki 20 valandų belaidžiu rėžimu, integruotas mikrofonas leis atsiliepti į telefono skambučius, o galimybė rinktis iš trijų spalvų leis ausines pritaikyti prie savo asmeninio stiliaus. Tiesa, miksuoti belaidžiu rėžimu dėl esančio garso vėlavimo su Bluetooth kol kas nepavyks, tad prie pulto teks naudoti komplektacijoje esantį 1,2 metro ilgio laidą.

  Read more »
 9. Naujiena: Moog One sintezatorius

  Naujiena: Moog One sintezatorius

  Garso sintezės maniakai gali šauti šampaną: po daugiau nei trijų dešimtmečių Moog išleidžia naują polifoninį sintezatorių – Moog One. Patys Moog vadina tai savo didžiausiu šedevru ir žada neįtikėtinas garso kūrimo ir apdorojimo galimybes. 3 analoginiai osciliatoriai, 2 analoginiai filtrai, analoginis mikseris, triukšmo generatorius, 4 LFO, arpedžiatorius, sekvenceris ir dar galybė kitų parametrų valdoma 73 knobais, 144 mygtukais ir vienu LCD ekranu, įtaisytais solidžiame aliuminio ir uosio korpuse.

  Analogo puristai gali džiaugtis, jog visas garso sintezės ir formavimo principas liko išskirtinai analoginis, o naujas technologijas labiau pamėgę vartotojai galės naudoti papildomus skaitmeninius efektus. Moog One bus galima rinktis iš dviejų variacijų - su 8 arba 16 balsų polifonija.

  Read more »
Page