Naujienos

 1. Naujiena: Korg Prologue sintezatoriai ir Volca Mix mikšeris

  Naujiena: Korg Prologue sintezatoriai ir Volca Mix mikšeris

  Kol mes miegojom, Korg neišlaukė oficialios NAMM 2018 pradžios ir paskelbė apie krūvą naujienų, iš kurių mums aktualios dvi. Pirmiausia - Prologue analoginis polifoninis sintezatorius. Korg jau praėjusiais metais davė užuominą apie naują sintezatorių, kurio pavadinimas bus iš P raidės, ir daugumos spėjimai buvo taiklūs. Rimtasis Prologue bus dviejų versijų - 8 balsų ir 49 klavišų arba 16 balsų ir 61 klavišo (abiejų versijų klavišai - pilno dydžio). Split, Layer ir Crossfade režimų dėka galima kurti sudėtinius garsų sluoksnius, taip pat yra galimybė kurtis savo osciliatorius bei efektus, todėl Prologue sintezatorius yra labai lankstus ir pritaikomas įvairiausiems poreikiams, puikiai tiksiantis tiek studijoms, tiek scenai.

  Read more »
 2. Naujiena: Pioneer DDJ-1000 DJ kontroleris

  Naujiena: Pioneer DDJ-1000 DJ kontroleris

  Pioneer toliau dirba ties Rekordbox DJ ir pristato dar vieną DJ kontrolerį, orientuotą į šios programinės įrangos vartotojus. Iš karto į akis krenta standartinio CDJ-2000NXS2 dydžio jogai (nėra tokie lengvi kaip jogai ant žemesnės klasės DJ kontrolerių), kurių viduryje integruoti spalvoti LCD ekranai - jie atvaizduoja waveformus, cue ir loop žymes bei BPM (arba tai, ką norės matyti pats didžėjus). Deja, DDJ-1000 nėra standalone, ir prijungtas kompiuteris vistiek bus reikalingas. Iš DJM mikšerių linijos naujasis kontroleris paveldėjo 10 efektų ir gavo 4 naujus (Enigma Jet, Mobius Saw, Mobius Triangle ir Low Cut Echo) - efektų sekcija, beje, korpuse perkelta į mikšerio dalį. Patys Pioneer šį kontrolerį įvardija kaip pasižymintį mažiausiu vėlavimu iš visų Pioneer DJ kontrolerių, todėl jokio atsilikimo intensyviai scratchinant bei naudojant krosfeiderį neturėtų būti. Kol kas DDJ-1000 yra panašiausias į tai, ką galima turėti namuose ir ką galima įprastai rasti klube - aiškiai atpažįstama

  Read more »
 3. Naujiena: Arturia Minibrute 2, Minibrute 2S sintezatoriai ir RackBrute

  Naujiena: Arturia Minibrute 2, Minibrute 2S sintezatoriai ir RackBrute

  Minibrute, vienas stipriausių analoginių monofoninių sintezatorių, pirmą kartą pasirodė 2012 metais, o 2018-aisiais atėjo laikas jo atnaujinimui. Ant daugybę galimybių garso formavimui turinčio Minibrute 2 korpuso telpa visos reikalingos kontrolės (osciliatoriai, filtrai, envelope). Sintezatorius su integruotu sekvenceriu savyje talpina ir 48 įėjimų/išėjimų moduliavimo matricą, leidžiančią eksperimentuoti su jos vidiniais nustatymais, arba prie Minibrute 2 prijungti kitus modulius, tarpusavyje jungiant juos ir sintezatorių patch kabeliais, taigi, Arturia taiko ant dabar kylančios pusiau modulinių sintezatorių bangos. Minibrute 2 yra idealus sintezatorius riebioms boso linijoms, ir tikrai geras papildinys bet kuriai studijai.

  Dar viena Arturia naujiena yra Minibrute 2S - tai naujojo Minibrute versija be klavišų ir su praplėstomis sekvencinimo gal

  Read more »
 4. Naujiena - Moog Drummer From Another Mother

  Naujiena - Moog Drummer From Another Mother

  Tepraėjo tik 11 naujųjų metų dienų, ir jau turime aparatą, pretenduojantį į geriausią 2018-ųjų pavadinimą. Drummer From Another Mother (DFAM) iš tikrųjų nėra naujas produktas, nes praėjusiais metais vykusiame Moogfest VIP lankytojai galėjo susilituoti šį sintezatorių patys. Tikriausiai Moog nusprendė, kad DFAM gali būti komerciškai sėkmingas. Šis pusiau modulinis analoginis perkusinis sintezatorius yra, pasak pačių Moog, pirmasis naujas įrenginys po Mother skėčiu (be jau egzistuojančio Mother-32; gal tai užuomina, kad tokių pusiau modulinių instrumentų Moog planuoja ir daugiau). Labai geras ir turiningas DFAM pristatantis video, jame savo mintimis apie naują sintezatorių dalijasi trys atlikėjos iš niujorkietiško Discwoman kolektyvo: DJ Haram, Stud1nt ir Umfang (šimtą kartų įdomiau, negu korporatyvinė panegirika):

  Read more »
 5. Naujiena - Focusrite Clarett USB garso kortos

  Naujiena - Focusrite Clarett USB garso kortos

  Focusrite Clarett seriją anksčiau sudarė tik Thunderbolt interfeisai, dabar gamintojas toje pačioje serijoje siūlo ir tris USB interfeisus. Iššūkis dvigubai brangesnėms panašių galimybių garso kortoms mestas. Clarett USB mažiausias modelis 2Pre USB turi 10 įėjimų ir 4 išėjimus (yra MIDI bei ADAT), 4Pre USB pasiūlys 18 įėjimų ir 8 išėjimus, o didžiausias 8Pre USB - 18 įėjimų ir 20 išėjimų (papildomai atsiranda S/PDIF bei po du išėjimus ausinėms su galimybe valdyti garsumą). Kaip visada savo produktuose, ir į Clarett USB Focusrite integruoja aukštos kokybės betriukšmius mikrofono stiprintuvus ir žada, kad dirbant su bet kuria garso korta tikrai bus išvengta harmoninių iškraipymų.

  Read more »
 6. Darude "Sandstorm" - ką dar galima pasakyti apie epiškiausią šokių muzikos tracką?

  Darude "Sandstorm" - ką dar galima pasakyti apie epiškiausią šokių muzikos tracką?

  Visų pirma, Darude "Sandstorm" nežinoti neįmanoma. Visų antra, tai nėra "tas bumčikas kurį klauso apsivarę marozai", nes 1999 metų "Sandstorm" - klasikos statusą užsidirbusi meniška tranzo kompozicija. Visų trečia, "Sandstorm" versijos, atliekamos fleita, yra tikrai labai juokingos.

  Vice kanalas pseudo-akademiniu požiūriu (kiek toks yra įmanomas turint tokį tyrimo objektą) analizuoja kūrinio istoriją - filme pasisako kartu prie įrašo dirbęs prodiuseris, pirmasis DJ, grojęs "Sandstorm", legendinio klipo režisierius bei pasakojama platesnė nei daugelis įsivaizduoja kūrinio istorija. Ar žinojote, kad pagrindinė kūrinio 16 natų melodija buvo sukurta dvejais metais anksčiau už patį "Sandstorm"? Už nesenstantį gabalą, ir lygiai taip pat išvaizda nesenstantį prodiuserį Ville Virtanen!

  Read more »
 7. Naujiena: Arturia V Collection 6

  Naujiena: Arturia V Collection 6

  Arturia niekada nepagaili programinės įrangos prie savo MIDI aparatų, o prieš šventes paskelbia ir apie savo pasidižiavimo, V Collection, atnaujinimą. Šeštos kartos rinkinys savyje talpina jau 21 legendinio klavišinio instrumento emuliacijas. Kas naujo? Pirmiausia, turime keturis naujus intrumentus: visiškai oldschoolinį Fairlight CMI, Yamaha DX7 FM sintezatorių, egzotišką Buchla Music Easel ir ikoninį roko, soul ir funk žanrų klavikordą Clavinet. Antra, V Collection 6 jau siūlo Analog Lab 3 su daugiau nei 6000 presetų (palyginimui, senesnė versija Analog Lab 2 jų turėjo maždaug 1000 mažiau). Trečia, iki 2018 m. sausio 10 d. V Collection 6 galima įsigyti 100 Eur pigiau. Mes manome, kad tai puiki dėžutė, norintiems kaupti įspūdingą VST kolekciją. Žemiau - truputį įkyrus reklaminis video, bet leidžia susidaryti įspūdį apie platų V Collection 6 pritaikymą:

  Read more »
 8. Naujiena: Rode AI-1 garso korta

  Naujiena: Rode AI-1 garso korta

  Rode, tikrai visame pasaulyje gerai žinomų ir daugelyje studijų kaip bitės dirbančių mikrofonų gamintoja, pristato pirmąją garso kortą savo istorijoje. Dabar susikurti gerą, bazinę studiją įrašinėjimui bus dar lengviau, nes AI-1 yra Complete Studio Kit dalis - tai rinkinys, kurio viduje dar telpa NT1 kondensatorinis mikrofonas, jam reikalingas shock mount'as bei pop filtras ir visi būtini (XLR bei USB) laidai, taigi, pradėti įrašinėti galima iš karto įsigijus tokį komplektą. AI-1 pasižymi nuliniu vėlavimu (bent jau taip sako gamintojas), aukštos kokybės preampais, leidžia prijungti mikrofoną, gitarą arba sintezatorių. Tai, ką galima sukurti tiesiog namuose, turint tokį rinkinį, rodoma žemiau:

  Read more »
 9. Icicle ir jo geležies bei kontrolerių sintezė

  Icicle ir jo geležies bei kontrolerių sintezė

  Drum and bass prodiuseris Icicle pasakoja, kaip komplektuoja savo įrangą gyviems pasirodymams: juos įprastai lydi vizualizacijos ir MC, bet šį kartą - tik apie garsą. Icicle pradėti groti gyvai motyvavo noras palipti laipteliu aukščiau, nebesukioti vinilų ir sukurti sau iššūkį. Prodiuserio įranga - hibridinė: naudojami Traktor Kontrol D2 STEMS valdymui, papildomi kontroleriai (Maschine MK3 bei JAM, MIDI klaviatūra) ir instrumentai (Virus TI sintezatorius, Eventide Space reverbo pedalas) skirti elementams, kuriuos Icicle pritaiko gyvai, improvizuodamas. P. S. gražūs akiniai.  Kalbos kalbomis, žemiau - pats pasirodymas:

  Read more »
Page