Naujiena: Serato Studio

Riba tarp DJ ir prodiuserio šiandien jau ir taip nėra labai ryški, tačiau panašu, kad greitai jos visiškai nebeliks. Po Serato Sample pasisekimo, DJ softo sunkiasvoriai iš Naujosios Zelandijos Serato, žengia dar toliau ir pristato naują DJ skirtą muzikos kūrimo programą (DAW) - Serato Studio.

Anot jų, pagrindinė priežastis kodėl DJ atsisako minties kurti muziką yra muzikos programų sudėtingumas. Net ir geriausi tikrų ar skaitmeninių “blynų” sukiotojai nebūtinai lengvai perpranta Ableton Live ar kitų DAW subtilybes ir funkcijų gausą. Tad Serato bando užpildyti spragą ir siūlo DAW, maksimaliai pritaikytą DJ, savo interface’u primenančią Serato DJ ir Serato Sample miksą, paprastą, be jokių perteklinių funkcijų ir tik su tuo, prie ko jau yra pripratę šių dienų skaitmeniniai DJ.

Tačiau šiuo atveju, paprastas nereiškia prastas - už nesudėtingo interface’o slypi galingas įrankis. Su Studio bus galima sempluoti naudojant cue point’us, sekvencinti semplus ir VSTi instrumentus, naudoti filtrus ir efektus. Studio automatiškai atpažins ir pritaikys instrumentų tonaciją, tad net ir neturint muzikos teorijos pagrindų, kurti neturėtų būti sunku. Kolkas programos išleidimo data nėra žinoma, bet Serato skelbia atvirą beta-testavimą - užsiregistravus galima šį DAW išbandyti ir pateikti savo nuomonę tolesniems programos tobulinimams.