DJ Ausinių Gidas

Renkantis DJ ausines, apima daug dvejonių ir dilemų - pasistengsime išryškinti, apie ką reikia pagalvoti. Perspėjame, kad DJ ausinės nebūna pigios, o kadangi joms reikės skirti nemažą pinigų sumą, pirkti būtina protingai ir galvojant apie investiciją į ateitį. Išvardijame šešis punktus, į kuriuos ir siūlome koncentruotis ieškant svarbiausio DJ atributo:

1. Žiūrėk, kad ausinės būtų patogios, bet ne tik ant tavo galvos, o ir aplink kaklą, juk didžėjai ne visada ausines užsidėję ant ausų - dažniausiai jos kabo aplink kaklą ant pečių. Taigi, jei nuo ausinių ant kaklo tau niežti, nepatogu ar tokioje pozicijoje jos šiaip tave erzina, jūsų santykiai ilgai netruks, kad ir kaip komfortabiliai su jomis jaustumeis tradiciškai, ant galvos.

2. Turi turėti galimybę naudoti ausines tik viena ausimi. Grojant paprastai viena ausimi klausai monitorinės kolonėlės, o kita - artėjančios dainos, todėl gali tiksliai suvesti ritmus. Jeigu išsirinkai ausinių modelį, bet nejaukiai jautiesi su jomis tik ant vienos ausies, ateityje kils dar daugiau problemų, todėl rask ausinių modelį su pasisukančiais kaušeliais, kurie prisitaikytų prie specifinės padėties.

3. Ieškok susukto laido. Laisvalaikio ausinėms susuktas laidas nebūdingas ir nereikalingas, bet DJ ausinėms jis būtinas. Daugiausiai laiko grodamas praleisi prie grotuvų, tačiau kartais gali reikėti nuo jų nutolti (pasiimti gėrimą, pasiknisti tarp plokštelių tau už nugaros, pasirašyti gerbėjui), o tada susuktas laidas ir pasitarnauja - jis išsitempia ir leidžia tau pasiekti daugiau bei paeiti toliau.

4. Garso atkūrimas irgi svarbu. Didžėjams audiofilinis, visiškai realistinis garso atkūrimas nėra būtinas. Svarbu, kad ausinių atkuriamas garsas leistų aiškiai atskirti, kur daužo bosas, kur vidutiniai ir kur aukšti dažniai. Todėl ausines, perteikiančias garsą itin realistiškai, palik naudojimui namuose, o triukšmingam klubui ieškok kito varianto.

5. Atsparumas ir tvirtumas - štai kuo turi pasižymėti DJ ausinės. Dažnai tenka groti chaotiškoje aplinkoje ir pasitaiko, kad kažkas ant tavo ausinių gali kažką padėti, kažkas gali tiesiog užkristi, koks nors žioplys gali jas apipilti ar ant jų užlipti, nes kitas žioplys bus ausines numetęs, ir panašiai. Kad nereiktų ausinių keisti kaip kojinių (ką, tikimės, darai kasdien), pirk tvirtos konstrukcijos modelį, geriau iš metalo negu iš plastiko. Atskiriamos ir lengvai pakeičiamos detalės irgi praverčia.

6. Transportavimas. Ar ausinės parduodamos su krepšeliu nešiojimuisi ir ar šis pakankamai kokybiškas? Ar ausinės susilanksto ir kaip? Ausinių forma keista ir trapi, norint taupyti vietą geriau būtų, kad modelis susilankstytų - taip saugiau ir pačioms ausinėms, ir tau patogiau. Tikriausiai neplanuoji ausinių visada nešiotis ant kaklo, o lanksčiam korpusui dar padėkosi, kai reikės susiruošti į kelionę.


Rinkis savo DJ Ausines →