Blog

 1. Naujiena: Bitwig Studio 3

  Naujiena: Bitwig Studio 3

  Naujausios, trečiosios Bitwig Studio versijos pristatomasis video primena darbą su moduliniais sintezatoriais. Tokia yra kompanijos vizija nuo pat jos įkūrimo - skaitmeniniam muzikos prodiusavimui suteikti modulinį garso dizaino stilių, t. y. kaip dirbant su moduliniu sintezatoriumi naudojama daugybė patch laidų, taip Bitwig Studio 3 moduliavimo galimybė egzistuoja visur, ir beveik viską galima beveik bet kur nutempti.

  Pagrindinė Studio 3 naujovė yra The Grid (Tinklas) - atvira modulinė aplinka. Sudarytas iš Poly, FX ir Mono langų, Tinklas yra 120 modulių rinkinys, juos galima jungti tarpusavyje kaip sintezatorius, procesorius bei efektus, jungti su kitais Bitwig pluginais bei layer’inti. Tinklas gali gauti ir siųsti CV signalą, o tai reiškia, kad iš kompiuterio galima valdyti prijungtus sintezatorius, ir atvirkščiai.

  Bitwig Studio 3 kompiuterius turi pasiekti antrame 2019 m. ketvirtyje, kol kas su programine įranga dirba beta testuotojai.

  Read more »
 2. Naujienos: Korg Volca Modular, Volca Drum ir Minilogue XD

  Naujienos: Korg Volca Modular, Volca Drum ir Minilogue XD

  Šventinių tūsų prisiminimams prablukus ir kalėdines eglutes nupuošus, kiek pavėlavę ateina trys Korg karaliai.

  Volca Modular - skirtas visiems, kuriems knieti išbandyti modulinius sintezatorius, bet trūksta pasiryžimo, žinių ar lėšų. Čia nereikės sukti galvos, kokį case’ą ar kuriuos modulius pasirinkti - viskas, ko reikia pradėti pažintį su moduline sinteze jau yra komplekte. 6 analoginiai Volca Modular moduliai turi 50 patch taškų, kuriuos jungiant mini patch kabeliais atsivers neribotos garso dizaino galimybės ir netikėti atradimai.

  Volca Drum - Korg pastiprinimas tiems, kam Volca serijoje ritmui kurti nepakako Beats ir Sample. Volca Drum skaitmeninis perkusijos sintezatorius padės atrasti dar negirdėtus būgnų garsus, garso efektus ir netikėtas ritmines linijas. Mažas korpusas slepia galingą skaitmeninės sintezės variklį, lengvai kontroliuojamą 8 knobais, 2 modelių dinaminių efektų bloką ir solidų sekvencerį, leisiantį programuoti poliritmus kiekvienam žingsniui.

  Read more »
 3. Reloop Elite DJ mikšeris ir RP-8000 MK2 patefonas

  Reloop Elite DJ mikšeris ir RP-8000 MK2 patefonas

  Iki NAMM parodos likus kiek daugiau nei dviems savaitėms muzikos įrangos ir softo gamintojai po truputį atskleidžia kortas. Panašu, jog kol kas labiausiai džiūgauti gali DJ’ai - po netikėtų naujienų iš Technics stovyklos, šįkart Reloop smogia su dviguba jėga ir pristato DJ performinimui skirtą komplektą - DJ mikšerį Reloop Elite ir patefoną RP-8000 MK2.

  Reloop Elite - Serato DVS sistemai pritaikytas 2-jų kanalų mikšeris, prikimštas naujausių technologijų (3 bekontakčiai inno faderiai, 2 atskiri Serato FX blokai, 2 ekranai, 16 padų, galimybė prijungti 2 kompiuterius), turės viską ko reikia tiek įprastam grojimui, tiek rimtesniam pasirodymui, be kita ko, už labai vartotojui draugišką kainą (lyginant su artimiausiais konkurentais).

  Reloop RP-8000 MK2 patefonas sukurtas tobulam tandemui su Elite mikšeriu ir Serato - Smart Link USB portai leis viską sujungti akimirksniu, o 8 papildomi padai tik dar labiau išplės arsenalą performinimui. Solidus ir tvirtas metalinis korpusas sle

  Read more »
 4. Naujiena: Technics SL-1210MK7 patefonas

  Naujiena: Technics SL-1210MK7 patefonas

  Visada norėjai Technics patefonų, bet senesnius modelius pirkti per skelbimus buvo baisu? Išaušo tavo diena, nes jau greitai galėsi įsigyti naujus.

  Technics parodos CES 2019 metu target'ina didžėjus ir pristato naują SL-1210MK7 patefoną. Nuo paskutinės SL-1210MK6 versijos praėjo 12 metų, o prieš kelis metus pristatyti SL-12-0G/GAE modeliai sulaukė kritikos dėl aukštų kainų (tiesa, Technics tų modelių neįvardijo kaip didžėjinių).

  Kuo pasižymės naujieji SL-1210MK7? Pirmiausia, naujo tipo coreless direct drive variklis yra sukurtas mažų vibracijų, kurios gali sukelti netvarkingus sukimosi nereguliarumus, pašalinimui. Integruotas mikrokompiuteris, naudojantis Panasonic Blu-ray technologiją (nes juk Technics yra Panasonic korporacijos prekinis ženklas), padidina motoro valdymo tikslumą - tai labai aktualu užsiimantiems scratchu. Pagaliau phono ir maitinimo laidai yra keičiami, o ne įlituoti į korpusą. Paleidimo (torque) ir stabdymo greičiai gali būti nustatyti pagal pageid

  Read more »
 5. Naujiena: Steinberg Cubase 10

  Naujiena: Steinberg Cubase 10

  Metų pradžioje sulaukę 10-osios Ableton Live versijos, metų pabaigoje gauname ir Steinberg Cubase 10. Viena seniausių ir populiariausių DAW sulaukė ne tik facelift’o pagal naujausias tendencijas, bet ir rimtų patobulinimų “po kapotu”.

  Ko gero, pastebimiausias Cubase pokytis - Retina ir HiDPI monitoriams pritaikyta vartotojo sąsaja tapo paprastesnė, “plokštesnė”, ryškesnė ir lengviau skaitoma. Bet patobulinimų, skirtų ausims taip pat netrūksta - VariAudio 3 pitcho koregavimo įrankis, Audio Alignment funkcija garso takeliams sinchronizuoti automatiškai, MixConsole snapshot’ai, atnaujinta Groove Agent būgnų mašina, nauji efektai ir garsai bei begalė smulkių pataisymų sklandesniam darbui užtikrinti.

  Read more »
 6. Naujiena: Sequential Prophet XL hibridinis sintezatorius

  Naujiena: Sequential Prophet XL hibridinis sintezatorius

  Sintezės pranašas Dave Smith grįžta. Dave Smith Instruments, šiemet atgavę teises į savo pirmosios kompanijos pavadinimą Sequential, toliau vysto savo viso gyvenimo kūrinį – Prophet sintezatorių.
  Prophet XL – naujausias Sequential hibridinis sintezatorius apjungia 2 skirtingus garso pasaulius – semplavimą ir skaitmeninę sintezę. Sintezės variklis pasiūlys tai, dėl ko visi Prophet sintezatoriai yra garbinami – 2 aukštos raiškos skaitmeniniai osciliatoriai, bangos formos kontrolė, 4 LFO ir kiti garso formavimo elementai suteiks plačią erdvę skaitmeniniam garso dizainui. Tuo tarpu semplų variklis leis vienu metu groti dviem stereo sempluotais instrumentais bei juos modifikuoti, naudojant Loop Manipulation ir Sample Strech funkcijas. Prophet XL atkeliaus su 150 GB sempluotų instrumentų biblioteka, sukurta 8Dio (naudojantys Kontakt instrumentus jau bus apie juos girdėję), ir turės dar 50 GB laisvos atminties importuoti papildomiems instrumentams. Garsas iš abiejų garso variklių keli

  Read more »
 7. ŽIŪRĖK: Kaip technologijos keičia DJ pasaulį

  ŽIŪRĖK: Kaip technologijos keičia DJ pasaulį

  DJ kultūra ir muzikos technologijos visada žengė koja kojon – nuo pirmo crossfaderio ir direct-drive  patefono iki Recordbox ir Stems‘ų. Electronic Beats kalbina legendinius DJ ir muzikos technologijų kūrėjus apie inovacijų atnešamą naudą ir kuriamus iššūkius, balanso tarp žmogaus ir kompiuterio paieškas ir ateities perspektyvas DJ pasaulyje. 18 minučių savirefleksijos ir inspiracijos.

  Read more »
 8. Naujiena: Traktor Pro 3

  Naujiena: Traktor Pro 3

  Native Instruments šį rudenį apsukų nemažina. Rugsėjį paleidę visą krūvą naujienų, tame tarpe ir du naujus DJ kontrolerius, jie vėl grįžta nustebinti DJ‘ų. Šį kartą su Traktor softo atnaujinimu, tad jūsų dėmesiui – Traktor Pro 3.

  4 dekų kontrolė su atnaujinta vartotojo sąsaja – viskas pažįstama, bet dar aiškiau ir patogiau. Tačiau ne visos naujienos skirtos tik akims – patobulintas master limiteris, o time-stretch’as paremtas nauju, natūraliau skambančiu Elastique 3 algoritmu. Daugiau nei 40 efektų, priskiriamų kiekvienam dekui atskirai, papildyti 8 naujais kombinuotais mikserio post-fader efektais, valdomais vienu knobu – daryti įdomius perėjimus ir build-up‘us dar niekada nebuvo taip lengva. Kita didelė naujiena skirta DVS naudotojams ir scratcheriams – nuo šios Traktor Scratch bus įtrauktas į Traktor Pro 3 paketą bei leis naudoti bet kokią turimą garso kortą, net jei jos nėra Traktor Scratch sertifikuotos įrangos sąraše.

  Read more »
 9. Naujiena: Roland VT-4 balso efektų procesorius

  Naujiena: Roland VT-4 balso efektų procesorius

  Kai kalba pakrypsta apie elektroninės muzikos vokalistams skirtą specifinę hardware įrangą– pastarieji, deja, dėmesio pertekliumi skųstis negali. Tad japonų kompanija Roland bando šią spragą užpildyti - atnaujina nuo 2014 m. pažįstamą AIRA VT-3 balso efektų procesorių ir pristato gerokai patobulintą jo versiją - VT-4.
  VT-4 balso efektų procesorius gali lengvai paskaninti vokalą arba visiškai išnešti jį į kitą dimensiją – visa kontrolė suteikiama pačiam atlikėjui. Akivaizdu, jog įtaisas sukurtas galvojant apie gyvai pasirodančius vokalistus – valdymas itin paprastas, be jokių kojomis spaudomų pedalų ar ekranų su sudėtingais meniu, kurie reikalautų daug dėmesio ir neleistų koncentruotis į atlikimą. 4 balsą keičiantys efektai (Robot, Megaphone, Vocoder, Harmony), pitch-shift‘as, Auto-Pitch‘as (koreguoja balso aukštį automatiškai Auto-Tune stiliumi) yra lengvai reguliuojami 4 dedikuotais slaideriais bei keletu mygtukų ir knobų. Tai pat galima nustatyti Dry/Wet signalo balansą ir bei pri

  Read more »
Page