Blog

 1. Naujiena: Elektron Model:Samples ritmo mašina

  Naujiena: Elektron Model:Samples ritmo mašina

  Kai jau atrodo, kad visas muzikos pasaulis galutinai pametė galvas modulinių sintezatorių laidų raizgalynėje, švedai Elektron grįžta prie pagrindų - ritmo. Naujasis Model:Samples groovebox’as skirtas tiems, kam kiti Elektron aparatai atrodė per brangūs, arba per sudėtingi. 6 audio takų ritmo mašina turi 6 lietimo stiprumui jautrius padus, o kiekvienas knobas kontroliuoja vieną funkciją - jokių sudėtingų meniu ir paslėptų funkcijų, dėl kurių apie Octatrack jau sklando legendos. Model:Samples atkeliauja su 300 įvairių garsų iš Splice.com ir nors tiesiogiai įrašinėti savo samplų galimybės nėra, visus norimus garsus galima sukelti iš kompiuterio prijungus groovebox’ą per USB. Mažas, lengvas (0.814 kg), galingas ir nebrangus - panašu, kad Model:Samples greitai ras savo vietą tiek studijoje, tiek ant scenos.

  Read more »
 2. Naujiena: Akai Force

  Naujiena: Akai Force

  Kaip pasakytų Obi-Wan Kenobi, “May the Force be with you”. Jam paantrintų ir Akai. Prieš beveik 10 metų sukūrę APC MIDI kontrolerį Live’ui, vėliau - padėję Abletonui sukonstruoti pirmąjį Push, šiemet Akai visiems užbėga už akių ir pristato naują standalone muzikos kūrimo ir atlikimo workstationą - Force.

  Force, kaip šveicariškas peilis, turės viską, ko reikia tiek muzikos kūrybai, tiek jos grojimui gyvai viename kompaktiškame įrenginyje, veikiančiame be kompiuterio. Iš APC atpažįstama 64 padų matrica, 7 colių liečiamas ekranas, 8 knobai ir crossfaderis - tokių kontrolės galimybių viename įrenginyje, ko gero, dar nėra buvę. Semplavimas MPC stiliumi, klipų ir loopų sinchronizuotas paleidinėjimas su time-stretchingu kaip iš Ableton Live, 4 sintezės varikliai ir begalė kitų funkcijų - panašu, kad Force pilnai pateisina savo pavadinimą.

  Read more »
 3. Naujiena: Teenage Engineering moduliniai sintezatoriai

  Naujiena: Teenage Engineering moduliniai sintezatoriai

  Moduliniai sintezatoriai vargšams - būtent taip kompanija pristato savo naujausią produktų seriją, kurią sudaro trys skirtingi korpusai ir 15 modulių.

  Didžiausias serijos modelis - Pocket Operator Modular 400 analoginis sintezatorius, kurį sudaro trys osciliatoriai, triukšmo bei random generatoriai, du envelopes, 2 VCA, filtras, mikšeris, garsiakalbis ir 16 žingsnių sekvenceris. Komplekte su geltonu korpusu dar yra 15 patch laidų.

  Pocket Operator Modular 170 - tai analoginis monofoninis sintezatorius su integruotu sekvenceriu: pats korpusas, 9 skirtingi moduliai ir 8 patch laidai viename komplekte už absoliučiai kišenės nedraskančią kainą.

  Pocket Operator Modular 16 yra klaviatūra su sekvenceriu, ją galima jungti prie Modular 400 sistemos arba prie kitų modulin

  Read more »
 4. Naujiena: Bitwig Studio 3

  Naujiena: Bitwig Studio 3

  Naujausios, trečiosios Bitwig Studio versijos pristatomasis video primena darbą su moduliniais sintezatoriais. Tokia yra kompanijos vizija nuo pat jos įkūrimo - skaitmeniniam muzikos prodiusavimui suteikti modulinį garso dizaino stilių, t. y. kaip dirbant su moduliniu sintezatoriumi naudojama daugybė patch laidų, taip Bitwig Studio 3 moduliavimo galimybė egzistuoja visur, ir beveik viską galima beveik bet kur nutempti.

  Pagrindinė Studio 3 naujovė yra The Grid (Tinklas) - atvira modulinė aplinka. Sudarytas iš Poly, FX ir Mono langų, Tinklas yra 120 modulių rinkinys, juos galima jungti tarpusavyje kaip sintezatorius, procesorius bei efektus, jungti su kitais Bitwig pluginais bei layer’inti. Tinklas gali gauti ir siųsti CV signalą, o tai reiškia, kad iš kompiuterio galima valdyti prijungtus sintezatorius, ir atvirkščiai.

  Bitwig Studio 3 kompiuterius turi pasiekti antrame 2019 m. ketvirtyje, kol kas su programine įranga dirba beta testuotojai.

  Read more »
 5. Naujienos: Korg Volca Modular, Volca Drum ir Minilogue XD

  Naujienos: Korg Volca Modular, Volca Drum ir Minilogue XD

  Šventinių tūsų prisiminimams prablukus ir kalėdines eglutes nupuošus, kiek pavėlavę ateina trys Korg karaliai.

  Volca Modular - skirtas visiems, kuriems knieti išbandyti modulinius sintezatorius, bet trūksta pasiryžimo, žinių ar lėšų. Čia nereikės sukti galvos, kokį case’ą ar kuriuos modulius pasirinkti - viskas, ko reikia pradėti pažintį su moduline sinteze jau yra komplekte. 6 analoginiai Volca Modular moduliai turi 50 patch taškų, kuriuos jungiant mini patch kabeliais atsivers neribotos garso dizaino galimybės ir netikėti atradimai.

  Volca Drum - Korg pastiprinimas tiems, kam Volca serijoje ritmui kurti nepakako Beats ir Sample. Volca Drum skaitmeninis perkusijos sintezatorius padės atrasti dar negirdėtus būgnų garsus, garso efektus ir netikėtas ritmines linijas. Mažas korpusas slepia galingą skaitmeninės sintezės variklį, lengvai kontroliuojamą 8 knobais, 2 modelių dinaminių efektų bloką ir solidų sekvencerį, leisiantį programuoti poliritmus kiekvienam žingsniui.

  Read more »
 6. Reloop Elite DJ mikšeris ir RP-8000 MK2 patefonas

  Reloop Elite DJ mikšeris ir RP-8000 MK2 patefonas

  Iki NAMM parodos likus kiek daugiau nei dviems savaitėms muzikos įrangos ir softo gamintojai po truputį atskleidžia kortas. Panašu, jog kol kas labiausiai džiūgauti gali DJ’ai - po netikėtų naujienų iš Technics stovyklos, šįkart Reloop smogia su dviguba jėga ir pristato DJ performinimui skirtą komplektą - DJ mikšerį Reloop Elite ir patefoną RP-8000 MK2.

  Reloop Elite - Serato DVS sistemai pritaikytas 2-jų kanalų mikšeris, prikimštas naujausių technologijų (3 bekontakčiai inno faderiai, 2 atskiri Serato FX blokai, 2 ekranai, 16 padų, galimybė prijungti 2 kompiuterius), turės viską ko reikia tiek įprastam grojimui, tiek rimtesniam pasirodymui, be kita ko, už labai vartotojui draugišką kainą (lyginant su artimiausiais konkurentais).

  Reloop RP-8000 MK2 patefonas sukurtas tobulam tandemui su Elite mikšeriu ir Serato - Smart Link USB portai leis viską sujungti akimirksniu, o 8 papildomi padai tik dar labiau išplės arsenalą performinimui. Solidus ir tvirtas metalinis korpusas sle

  Read more »
 7. Naujiena: Technics SL-1210MK7 patefonas

  Naujiena: Technics SL-1210MK7 patefonas

  Visada norėjai Technics patefonų, bet senesnius modelius pirkti per skelbimus buvo baisu? Išaušo tavo diena, nes jau greitai galėsi įsigyti naujus.

  Technics parodos CES 2019 metu target'ina didžėjus ir pristato naują SL-1210MK7 patefoną. Nuo paskutinės SL-1210MK6 versijos praėjo 12 metų, o prieš kelis metus pristatyti SL-12-0G/GAE modeliai sulaukė kritikos dėl aukštų kainų (tiesa, Technics tų modelių neįvardijo kaip didžėjinių).

  Kuo pasižymės naujieji SL-1210MK7? Pirmiausia, naujo tipo coreless direct drive variklis yra sukurtas mažų vibracijų, kurios gali sukelti netvarkingus sukimosi nereguliarumus, pašalinimui. Integruotas mikrokompiuteris, naudojantis Panasonic Blu-ray technologiją (nes juk Technics yra Panasonic korporacijos prekinis ženklas), padidina motoro valdymo tikslumą - tai labai aktualu užsiimantiems scratchu. Pagaliau phono ir maitinimo laidai yra keičiami, o ne įlituoti į korpusą. Paleidimo (torque) ir stabdymo greičiai gali būti nustatyti pagal pageid

  Read more »
 8. Naujiena: Steinberg Cubase 10

  Naujiena: Steinberg Cubase 10

  Metų pradžioje sulaukę 10-osios Ableton Live versijos, metų pabaigoje gauname ir Steinberg Cubase 10. Viena seniausių ir populiariausių DAW sulaukė ne tik facelift’o pagal naujausias tendencijas, bet ir rimtų patobulinimų “po kapotu”.

  Ko gero, pastebimiausias Cubase pokytis - Retina ir HiDPI monitoriams pritaikyta vartotojo sąsaja tapo paprastesnė, “plokštesnė”, ryškesnė ir lengviau skaitoma. Bet patobulinimų, skirtų ausims taip pat netrūksta - VariAudio 3 pitcho koregavimo įrankis, Audio Alignment funkcija garso takeliams sinchronizuoti automatiškai, MixConsole snapshot’ai, atnaujinta Groove Agent būgnų mašina, nauji efektai ir garsai bei begalė smulkių pataisymų sklandesniam darbui užtikrinti.

  Read more »
 9. Naujiena: Sequential Prophet XL hibridinis sintezatorius

  Naujiena: Sequential Prophet XL hibridinis sintezatorius

  Sintezės pranašas Dave Smith grįžta. Dave Smith Instruments, šiemet atgavę teises į savo pirmosios kompanijos pavadinimą Sequential, toliau vysto savo viso gyvenimo kūrinį – Prophet sintezatorių.
  Prophet XL – naujausias Sequential hibridinis sintezatorius apjungia 2 skirtingus garso pasaulius – semplavimą ir skaitmeninę sintezę. Sintezės variklis pasiūlys tai, dėl ko visi Prophet sintezatoriai yra garbinami – 2 aukštos raiškos skaitmeniniai osciliatoriai, bangos formos kontrolė, 4 LFO ir kiti garso formavimo elementai suteiks plačią erdvę skaitmeniniam garso dizainui. Tuo tarpu semplų variklis leis vienu metu groti dviem stereo sempluotais instrumentais bei juos modifikuoti, naudojant Loop Manipulation ir Sample Strech funkcijas. Prophet XL atkeliaus su 150 GB sempluotų instrumentų biblioteka, sukurta 8Dio (naudojantys Kontakt instrumentus jau bus apie juos girdėję), ir turės dar 50 GB laisvos atminties importuoti papildomiems instrumentams. Garsas iš abiejų garso variklių keli

  Read more »
Page